3 Mayıs 2009 Pazar

Rasim Ozan KÜTAHYALITaraf gazetesi yazarı. Son zamanlarda çeşitli tartışma programlarında yanık teniyle karşımıza çıkabiliyor. Kelimeleri ve beden dili "Beni görün, beni görün!" der gibi. Yani dikkat çekmek için kasan bir hali var.
Bunlar subjektif yorumlarım tabii ki. Gelelim yalın bilgiye:
"Kendisi Reha Muhtar'ın yeni ekibindeki habercilerden biri."
CNN Türk'te yayınlanan "Reha Muhtar'la Çok Farklı" programının yayın danışmanı imiş. Bu bilgi bile yeterince açıklayıcı aslında.
-----------------------------------------------------------------------------

Bugüne kadar düzenli şekilde takip etmeye çalıştığım Taraf yazarları arasında, sürekli yazarlardan biri olmasına rağmen en az okuduklarımdandı. Çeşitli tartışmalar içerisinde olduğunu öğrendikçe yazılarını okumaya başladım. Çoğu yazısında ajite edici bir dil var, duyguları gıcıklıyor. Sırf eleştirmek için temelsiz bazı eleştirilerde bulunduğu oluyor. Özellikle Askeriyeye, otoriteye... Beri yandan gazetecilik etiği açısından kimi eksiklikleri kendi gazetesindeki Alper Görmüş tarafından da eleştirilmişti.

Kurtlar Vadisi ile ilgili bir balık tutmuştu oltasıyla... Haftalarca, belki de aylarca yılmadan Vadi'yi yazdı.
Bu arada gazetesini övmek için yazılarının arasına da bazı güzellemeler koyar kendisi. Girdiği bakkallarda, ortamlarda -ne hikmetse- herkesin elinde Taraf gazetesi vardır filan! :P

İşte bu arkadaş geçenlerde Kanal 7 binasında Alperenlerden dayak yemiş. Muhsin Yazıcıoğlu'nun şüpheli ölümü üzerine bir tartışma programında söyledikleri sonrasında vuku bulmuş bu olay.
Bu noktada hafta içinde denk geldiğim bir yorumu okurlarımla paylaşmak istiyorum:

Ben bu herifin adını bile bilmiyordum, televizyonda bir tartışma programında gördüm.
Sonra programdakilerden birinin tosuncuklar tarafından dövüldüğünü duyunca aklıma ilk bu herif geldi. Hani onayladığımdan değil ama herifin hareketleri ve konuşma
tarzı "Gelin beni dövün" diye bağırıyor.
(enel hakki, Private Sözlük)


.

Hiç yorum yok: