10 Mayıs 2009 Pazar

ERGENEKON - Paksütler

"Osman Paksüt ve eşi Ferda Hanım yine başrollerde! Zaten Ergenekon ile gündemimize girenlerden biri de bu çift oldu."
"Hayatta adını bilmeyeceğimiz; Ankara'daki bir yüksek yargıç olarak tanımlayacağımız birinin eşi olan bu hanım, Ergenekon ile alakalı pek çok kişi ile birebir iletişim ve tanışıklık halinde gibi gözüküyor."

Şimdi kaldığımız yerden devam edelim:

Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt'ün adının Ergenekon Dosyası'na girdiğini, bazı konuşmalarının kayda geçtiğini, bu kayıtların Anayasa Mahkemesi Başkanı'na gönderilerek suç duyurusunda bulunulduğunu öğrendik bu ay.
Ferda Paksüt'ün telefonları dinlemeye alınmış. Yaptığı telefon görüşmeleri sırasında iki kez telefonu Osman Bey'e vermiş-miş. Bu sıradaki konuşmalar da dinlemeye takılmış ve kaydedilmiş.
Bu gelişmeler üzerine Osman Paksüt de Ergenekon savcıları hakkında suç duyurusunda bulundu.


Osman Paksüt tuhaf maceraların içinden geçmişti hatırlarsanız son aylarda. AKP'nin kapatılması davası sırasında, eşiyle Ankara'daki bir özel spor tesisinden çıkışından itibaren izlendikleri iddiasıyla gündem olmuşlardı ilkin. Bir de davanın hemen öncesinde Genelkurmay Başkanı'yla gizli bir görüşme yaptığı Taraf gazetesinde ortaya konmuştu.
Bir yüksek yargıç ve hukukçuya göre derin ilişkiler ve hareketlilikler içerisinde kendisi.


Bu noktada şöyle bir durup 28 Ağustos 2008'de, yani daha Ergenekon olaylarının başlarında, Hakkı Devrim'in Paksütler hakkında yazdığı bir yazıdan alıntıdır:
- Hâkimlere susmak yaraşır, onlar ancak kararlarıyla konuşur, der dururuz. Galiba eşlerini hayatla çok ilgili, yerinde duramayacak, susamayacak kadar canlı, hareketli kadınlardan seçmemelerinde fayda var, diye de uyarmamız gerekiyor.
– Yook! O kadar uzun boylu da değil, derlerse sineye çekeriz.
(Hakkı Devrim. Hâkim eşliği de bir meslek, 28 Ağustos 2008 - Radikal)Ekleme: Medyaya sızan yeni bilgilere göre, "Ferda Paksüt'ün mahkemece suçlu bulunması halinde, Osman Paksüt boşanma davası açacakmış." Bu bilgiyi Osman Paksüt'ün kendisi de yalanlamadı. Sadece sızdıranlara sitem etti, gizli kalacak şekilde Anayasa Mahkemesi'nde aralarında konuştuklarını ima etti.


>>>Bu aralar takiptekilerin/gündemdekilerin aşk ilişkileri hapishaneye kadar galiba ;)

Hiç yorum yok: