28 Şubat 2009 Cumartesi

Gündemdekiler (Şubat 2009)

Kısa K ı s a...


25 Şubat'ta, Hollanda'daki uçak kazasında THY uçağı düştü. Kazada 4 mürettebat ve 1 yolcu hayatını kaybetti.
Haber bültenlerinin reyting yarışında etkili bir duygu tırpanı olan bu kazanın, "hava boşluğu"ndan kaynaklandığı sanılıyor.
Yanda THY önündeki cenaze töreninden bir görüntü.


26 Şubat 2009: Ve Deniz Seki Popstar'dan sonra şimdi de hapishanede!

Salak olduğunu bilirdim bu kadının. Ama kimsesi de yokmuş aynı zamanda. Yani arkası ayol!


ERGENEKON : Söylemeye gerek var mı? Çoktan üzeri örtüldü. Operasyon tamamdır!ABD'nin yeni Dış İşleri Bakanı Hillary Clinton, yemin töreni konuşmasında ABD eski başkanı Bill Clinton ve Monica Lewinsky skandalına göndermede bulundu. Şakacı bir tonla, "Eşime her türden deneyimle dolu bir yaşam için teşekkür ederim" dedi.
Flaş flaş flaş! Türk Halkı Cem Yılmaz'a en az Seda Sayan kadar güveniyor!
MediaCat'in yayımladığı Celebrity Güven Endeksi araştırmasında uzun zamandır 1. olan Seda Sayan bu dönem zirveyi Cem Yılmaz ile beraber paylaştı. 2. sıradada Uğur Dündar, 3. sırada ise Beyazıt Öztürk yer alıyor-muş.

Ergenekon davası tutuklusu Hurşit Tolon, "delil yetersizliği" sebebiyle 6 Şubat'ta tahliye edildi. Böylece davada yargılanan 4 (****) yıldızlı kimse kalmadı. Ergenekon'un da, zamanında Susurluk davasında olduğu gibi sembolik olarak devam edeceği belirginleşti.
Kurtlar Vadisi ve Vay Anam Vay gibi diziler ile son dönemde dikkat çeken tiyatrocu Atilla Olgaç, katıldığı bir TV sohbet programında, "10 Rum öldürdüm zamanında..." gibi ifadeler kullandı. Olaylar büyüyünce herşeyi reddetti ve "Hepsini uydurdum" ("Kafamda bir senaryo yazdım") dedi.CHP'nin Kocaeli adayı Sefa Sirmen, yeni mühim projesini açıkladı:
Her mahalleye bir Kuran kursu!
(Yorum 1: Her mahalleye yetmez, her eve lazım!)
(Yorum 2: Çarşaf açılımı tutmadı, Kur'an açılımı versek?)
Aysel Tuğluk
1.5 sene hapis cezası aldı. Suçu malumu söylemek.
(bkz: Ergenekon Yazıları-III)

Davos Fatihi RTE, internet dilindeki tabirle ufak bir "ayar" aldı. Mısır, Ürdün ve Suudi Arabistan'ın Dış İşleri Bakanları Abu Dabi'de biraraya gelerek, "Arap olmayanların yıkıcı bir şekilde işimize karışmasından rahatsızız" açıklamasını yaptılar... Bu arada ABD Başkanı Barack Obama, YouTube video paylaşım sitesini devletin resmi yayın organı olarak ilan etti. Davos sonrası Obama'ya YouTube üzerinden mesaj yollayan liderlerden biri de RTE idi.Sokaktaki çöpçüden köşebaşındaki fahişeye kadar herkesi Sabetayist ilan eden Yalçın Küçük, bombalarına devam ediyor. Kendi geliştirdiği bilimsel tekniği bir insan ancak bu kadar hırpalayabilir.
Ve savcı Bülent Ersoy'un peşini yine bırakmadı. Bakırköy Cumhuriyet Savcısı, Bülent Ersoy'un beraat kararını temyiz etti. Mal varlığını Mehmetçik Vakfı'na bağışlamaması bile sorun oldu.

İncir çekirdiğinden böyle baba baba iddianameler hazırlayan ulusalcı savcılarımız; tahammülsüz, insani değerlerce maymunlardan geldiğimizi kanıtlar gibi milletin gözüne soka soka çıkışlar yaparken, varın aynı orantıyı devlet meselesi addedilen olaylar konusunda, derin devlet hususlarında, hukukun üstünlüğü zırhını kuşanarak yaptıklarında DOĞRU ORANTI ile kendiniz bir hayal edin.Türk Sineması yine yapacağını yaptı ve bir sürü Türk filmi yarı yıl tatilinin denk geldiği Şubat ayına sıkıştırıldı. Yanda sadece üçünün afişleri yer alıyor: Güz Sancısı, Kirpi ve Pandora'nın Kutusu.
1 yorum:

Adsız dedi ki...

Yazar cok tesekkurler...

Selamlar Burcu