9 Ağustos 2009 Pazar

 Kyodai Mahjongg

.

Tatil döneminde sardırdığım bir oyundan bahsetmek istiyorum biraz. Zira şu günlerde zamanımı bununla öldürüyorum. Sonuçta zamanımızı öldürdüğümüz şeylere değer vermezsek, hepten değersiz bir hayat yaşamış oluruz diye düşünüyorum.Aslında her şey,  yeni aldığımız laptopta  Windows Vista'nın yüklü olması ve beraberinde gelen oyunlarda  Mahjong Titans  denen bir oyunun yer aldığını görmemiz ile başladı.  Vista'dan memnun kalmayıp sildiğimizde,  hoşuma giden bu oyunu internetten indirmemin mümkün olup olmadığını araştırırken bu sefer  Kyodai Mahjongg  ile karşılaştım.  İlk etapta Vista'nın versiyonuna ikame etsin diye indirdiğim ve pek incelemediğim,  Cyna Games ürünü bir oyundu. Zamanla kendini belli etti.İlk açışınızda karşınıza yandaki gibi bir ekran çıkıyor.  8 çeşit oyunu Kolay/Zor seçenekleriyle oynayabiliyorsunuz. Mahjongg, Slider, Hafıza oyunları, Hashira gibi diğer alt seçenekleriyle beraber masaüstü oyunlarınız arasında sağlam bir yer oluşturabilecek nitelikte.
Yanda oyuna adını veren Mahjong'un geleneksel dizilimini görüyorsunuz. İsterseniz çok farklı taş dizilim şekilleri de mevcut. Müzikleri ve üç boyut (3D) seçeneklerini değiştirebilme imkânınız da var.
Yanda, bir iki gündür canım sıkıldıkça devam ettiğim Slider oyunumu görüyorsunuz.
(Bu yazıyı yayınlayana dek 6000'leri geçmiş durumdaydım.)

Yoğun günlerdeki kısa molalar için ideal.


Download  Kyodai Mahjongg
Yazının sonunda bonus olarak  Windows Vista ile gelen standart oyunların görselini de verelim bari tam olsun  :)   Vista belki pek tutmadı ama oyunları değişik bi tat-doku getirdi be!

1 yorum:

Adsız dedi ki...

güzel bir oyundur.