17 Haziran 2015 Çarşamba

2015 model Susurluk

Bir düğün fotosu.   Sedat Peker, İHH Başkanı ve RTE aynı karelerde...

Düğün Sahibi/Evlenenler:
          Erkek tarafı:   AK Troll'lerden, nam-ı diğer "sağlam irade" Taha Ün
          Kız tarafı:     Emine Erdoğan'ın özel kalem müdürü Sema Silkin
Şahitler:   Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi
Katılanlar:   Mafya babası Sedat Peker, bir adet insani yardım derneği (?) (İHH) başkanı Bülent Yıldırım...
Nikahı kıyan:   İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş.


"Koskoca cumhurun reisi ayının birinin düğününe gidiyor. Bu bence muhalif olmak için yeterli......"
                                                (@SarilarinFurkan)


NOTLAR:
 • Hatırlatma:   Susurluk skandalı ya da Susurluk kazası,
  3 Kasım 1996'da saat 19:25 sularında Balıkesir-Bursa karayolu Susurluk ilçesi yakınlarında meydana gelen bir trafik kazası sonucu devlet-mafya-polis ilişkilerinin ortaya çıkması ile patlak veren, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en önemli skandallarındandır. DYP Şanlıurfa milletvekili Sedat Bucak, İstanbul Polis Okulu Müdürü Hüseyin Kocadağ, Mehmet Özbay sahte kimlikli   Abdullah Çatlı
  o Mercedes'te idi.   Kazanın ardından yasadışı ilişkilerin ortaya çıkartılması için "Aydınlık için bir dakika karanlık" eylemleri başladı ve yıllar süren soruşturmalarla olayın üstü örtüldü.   (*)


 • 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, benim bu yazıyı hazırlamakta olduğum anlarda vefat etmiş. Eşi Nazmiye Demirel Mayıs 2013'te ölmüştü, bence Demirel de aslen o gün öldü. Bazı adamlar eşleri öldüklerinde ölürler.
  Demirel adeta kapalı bir kutu gibi idi. Statükodan yana oldu ve sustu, konuşmasını bekledik kendisinin boşuna. "Halk oyuna sahip çıkmadı" derdi sadece, kendisinin indirildiği darbeler hakkındaki neredeyse tek yorumu bu.   Vefatı sonrası Twitter'da yazılmış bir tvit ile bir yorumu peşpeşe paylaşıyorum:

  "Demirel Mehmet Ağar'ın oğlunun sünnetine bile gitmemişti. Burjuva devlet adamı uyanıklığı budur, pislik içinde yüzse de gömleği hep temiz kalır."   (@hbk)
  "Süleyman Demirel, cumhurbaşkanı iken bir televizyon röportajında 'Politikacı kimdir?' sorusuna 'Politikacı bir rodeo binicisidir' diye cevap vermişti. Kendisini tarif etmişti şüphesiz ve onu bu kadar net tanımlayan başka bir ifade olamazdı herhalde. Zira rodeo binicisinin tek amacı orada olabildiğince uzun kalmaktır, bindiği hayvanı bir yere, bir hedefe götürmek değil."   (Ahmet Cantürk)


 • Yıllar önce Ekşi Sözlük'te Nazmiye Demirel başlığına girdiğim bir entry, meraklılar için gelsin:
  eksisozluk.com/entry/19532582

 • Son olarak, tekbirlerle düğüne giden lümpen zevat videosu:   https://twitter.com/mBurakGultekin/status/609673953456582657

(*) Vikipedi Susurluk kazası sayfasından bazı alıntılar içermektedir.

Hiç yorum yok: