23 Nisan 2015 Perşembe

Aniden bastıran gösteri yürüyüşlerinden sakınınız


İstanbul Çağlayan Adliyesi'ndeki savcı rehin alma ve öldürme olayından sonra (31 Mart 2015) ,
12 Nisan Pazar günü Grup Yorum'un Bakırköy Adliyesi yakınında vereceği konser iptal edilmiş. Karara isyan eden bir grup, gösteri yürüyüşü başlatmış. Bu hengameden habersiz İstanbul'a ve yakınlardaki alana gelen bana da bir hoşgeldin partisi vermiş oldular böylece.

Sıradan insanlarda artık bu gruplara karşı öyle bir korku oluşmuş ki, İncirli Caddesi'nde "Baskılar bizi yıldıramaz!" bağrışlarının ilk duyulması ile birlikte açıktaki insanlar kaçışmaya başladı. Sivri zekalı ben de ara sokaklara koşturmaya başlayan kişilerden biriydim.   Daha ne olduğunu anlayamadan olaya müdahale için gelen iki araba çelik kuvvet, ve bir anda kendimi "gaz ve toz bulutu"nun ortasında bulmam...   Gideceğim yeri zaten tam bilmiyorum, tahminen yolu bulmaya çalışırken bir de yan sokaklara durmadan kaçışma ve gaz eklenince panik oldum. Öyle bir yere çıktım ki sola gideyim dedim, solda çöp tenekelerini devirip ateşe verenler ve koşturanlar vardı. Sağa doğru koşayım dedim, az sayıda da olsa ülkücü bir grup minibüsten inip diğer grubu beklemeye başladı. Dükkanlarsa kepenk kapatmaya başlamışlardı bile. Tam karşımda ise bir mezarlık!

Bir o yana bir bu yana! Ne yapacağımı şaşırıp kan ter içinde kendimi mezarlığın yakınlarındaki Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne attım sonunda. Neden sonra da o arbedede bir türlü gelmeyen bir taksiye atlayıp -nereyi söylesem bilmediğini söyleyen taksiciye- bilmediğim bir yolu, telefondan bana anlatılandan o ruh haliyle anladığım kadarıyla tarif etmeye çalışarak gideceğim yere varmaya çalıştım. Taksici nereyi desem bilmediğini söylüyor, yol kenarında durup tarif sorduğumuz insanlar da söz birliği etmişçesine bilmediklerini söyleyince taksici "Siz en iyisi inip başka bir araca binin!" demesin mi?
Neyse ki sonunda denk geldiğimiz bir kapıcı, Bakırköy Spor Klübü'ne nasıl gidileceğini söyledi de bu işkence daha fazla uzamadı.   Meğerse üç sokak mesafede olan bir yer imiş, ama kime sorsak hiçbiri "bilmiyor"!

Yaşadığım panikten gayrı, kendimi bildim bileli yüklendiğim bağışıklık ve kulak-burun-boğaz, bademcik derdim de eklenince;
o kadar koşturma, gerginlik, stres, ter, güneşli ama soğuk esen rüzgar... Neticede olayın ertesi gününden beri fena hastayım. Nefes alamıyorum, ses dersen gene travestiler gibi!
Velhasıl eğer sizin de benim gibi yıldızınız azametli düşükse, en azından seçimlere kadar belaya çifte hazırlıklı olarak yollara çıkmakta fayda var. Sağlam kalın.

Hiç yorum yok: